Gmina wejherowo

Aktualności

Piknik Ekologiczny w Dworku Drzewiarza

Wszystko, co zdrowe, ekologiczne i zielone znalazło się w minioną niedzielę w Dworku Drzewiarza w Gościcinie. Na pierwszym, zorganizowanym w kompleksie Gminnego Ośrodka Kultury Pikniku Ekologicznym, amatorzy zdrowego stylu życia mogli poczuć się jak ryby w wodzie.

 

 

 

Moda na zdrowie i ekologię znajduje w naszym kraju coraz więcej zwolenników. Coraz częściej rezygnujemy bowiem z wysokokalorycznej i przetworzonej żywności na rzecz uprawianych bez sztucznych nawozów warzyw, czy prawdziwego mleka. Do tego sport, segregowanie śmieci i korzystanie z domowych sposobów na pozyskiwanie energii odnawialnej.
Między innymi dla osób, które w zdrowym trybie życia stawiają pierwsze kroki, Gminny Ośrodek Kultury w Gościcinie po raz pierwszy zorganizował Piknik Ekologiczny. Podczas kilku godzin obcowania na świeżym powietrzu z naturą, goście mogli zaopatrzyć się m.in. w sadzonki krzewów, posmakować polskiego sera, rozwiązać rebusy o tematyce leśnej, czy też kupić cudeńka wystawców rękodzieła artystycznego. Największą atrakcją dla dzieci były konkursy o tematyce ekologicznej. Ponadto na scenie zaprezentowały się zespoły kaszubskie, a także kabaret DKD ze Słupska. Na wszystkich, którzy mimo padającego deszczu, przyszli do Dworku Drzewiarza, czekał chleb ze smalcem i drożdżówka, które przygotowały panie z KGW Bolszewo i Kniewo.

zobacz zdjęcia