Gmina wejherowo

Aktualności

Piękna wieś wybrana!

Wiemy już które sołectwo w Gminie Wejherowo zasłużyło sobie w tym roku na tytuł Pięknej Wsi. Między innymi dzięki staraniom sołtysa – Franciszka Laddacha – to mieszkańcy Orla mogą poszczycić się tym, że mieszkają w najpiękniejszym zakątku Gminy.

 

Zadbane chodniki, pobocza, ukwiecone lampy to efekt ciężkiej pracy sołtysa, który nieustannie dba o to, żeby w Orlu żyło się po prostu przyjemnie. Właśnie to zaangażowanie dostrzegła komisja konkursowa, która wśród kilkunastu zgłoszonych miejscowości, postanowiła wyróżnić właśnie Orle.  Drugie miejsce  zajęło Warszkowo, a trzecie Gowino. Wyróżnienia trafią natomiast w ręce gospodarzy Bolszewa i Gniewowa.
Konkurs Piękna Wieś zawiera jeszcze 2 kategorie – zagroda rolnicza i posiadłość nierolnicza. W pierwszej bezkonkurencyjne okazało się gospodarstwo Romualda i Katarzyny Ptach z Orla. Na przyznanie mu pierwszego miejsca wpłynęła niewątpliwie wysoka estetyka gospodarstwa. Pomimo chowanego na nim inwentarza, wszędzie jest czysto i schludnie. Gospodarz specjalizuje się w hodowli krów rasy limouisine. Ma ich w sumie 38. Poza tym po obejściu kręcą się również kury, kaczki i gęsi. Drugie miejsce zajęła zagroda Pani Anity Nowak z Ustarbowa, a trzecie Małgorzata Bojka, również z Orla.
Wśród zgłoszonych do konkursu posiadłości nierolniczych, najpiękniejszy okazał się ogród Grażyny i Jerzego Herkt z Gniewowa. Zajmuje się z nim, z prawdziwą pasją, przede wszystkim Pani Grażyna, która od kilku lat stale udoskonala swoje małe przydomowe królestwo. W pracach ogrodowych okazjonalnie pomaga mąż, który nie podziela w tym samym stopniu zaangażowania żony, jednak to do niego należy obowiązek np. skoszenia trawy. Wśród wielu przepięknych kwiatów i płynącego wśród nich strumyczka, godną zauważenia jest wyjątkowa kapliczka, znajdująca się na tyłach domu. Wykonana jest własnoręcznie przez Panią Grażynę z muszli przywiezionych z całego świata przez przyjaciela rodziny. 
Drugie miejsce w tej kategorii zajęła posesja księdza Henryka Hildebrandta z Orla, a trzecie Tadeusz Machaliński ze Zbychowa. Wyróżnieni zostali: Ewa Lubecka z Bolszewa i Jacek Duch z Gowina.

Wszystkim serdecznie gratulujemy! Wręczenie nagród odbędzie się 23 czerwca w Dworku Drzewiarza w Gościcinie.

zobacz więcej zdjęć