Gmina wejherowo

Aktualności

Pierwsze Dni Gminy Wejherowo za nami!

Pierwsze Dni Gminy Wejherowo przeszły już do historii. Za nami weekend niezwykłych występów, konfrontacji sportowych i spotkań z ciekawymi ludźmi. Wszystkiego można było doświadczyć w Orlu, Bolszewie i Gościcinie.

 

 

 

Mieszkańcy Orla na pewno zapamiętają ten dzień na długo. Po raz pierwszy bowiem w historii tej miejscowości zawitały do nich aż dwie orkiestry wojskowe – z Bydgoszczy i Krakowa, które w sobotnie przedpołudnie uraczyły publiczność wiązanką przebojów muzyki rozrywkowej, a także brawurowo wykonanymi szlagierami żołnierskimi. Wirtuozerskiej grze towarzyszyła choreografia, prezentowana na murawie tamtejszego boiska. To samo boisko stało się też areną kolejnej, wyjątkowej atrakcji. Po uczcie muzycznej, rozegrano na nim mecz pomiędzy samorządowcami a mieszkańcami Orla. Zacięta gra, doskonały doping, a przede wszystkim wspaniała atmosfera na boisku nieco bardziej przysłużyły się ….samorządowcom, którzy wygrali z przeciwnikami z wynikiem 5:2. W drużynie zwycięzców znaleźli się m.in. Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło, Przewodniczący Rady Gminy Hubert Toma, radni: Janusz Daniszewski, Krzysztof Wróblewski, Janusz Gafka, Wojciech Kuziel, dyrektor SSP z Nowego Dworu Wejherowskiego Henryk Miotk, Jarosław Borowiec, Artur Kankowski, Piotr Hebda, Krzysztof Paczoska i Marek Góralski. Drużynie przeciwnej przewodził ks. Henryk Hildebrandt, proboszcz parafii w Orlu. Wśród zawodników znaleźli się też Krzysztof Sapieha oraz zawodnicy KKS Orle. Swoistym zwieńczeniem piłkarskich emocji był występ Janusza Chomontka – wielokrotnego rekordzisty Księgi Rekordów Guinessa w podbijaniu piłką. Przy licznie zgromadzonej publiczności,  zaprezentował próbkę swoich możliwości, angażując też do współpracy kilku obserwatorów swoich wyczynów.
Tego samego dnia, jednak tym razem na obiektach Dworku Drzewiarza w Gościcinie, odbyła się dalsza część imprez. Dni Gminy Wejherowo stały się doskonałą okazją do wręczenia statuetek Gryfa Kaszubskiego – najwyższego odznaczenia przyznawanego przez Gminę Wejherowo. W tym roku wyróżnieni zostali – Lech Baranowski – prezes przedsiębiorstwa Balexmetal oraz społecznik i filantrop Kazimierz Potrykus z Bolszewa. Poza tym na tamtejszej scenie letniej pojawili się tegoroczni laureaci konkursu Piękna Wieś 2012, którym nagrody wręczał Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Józef Pranga.
Nagrody tego dnia odebrali również zwycięzcy konkursów organizowanych przez pracowników Dworku Drzewiarza. Laureatami konkursu fotograficznego „Portret drzewa” zostali: Lidia Urbanowicz (I miejce), Kamila Treder (II miejsce), Janusz Glama i Filip Marzejon (III miejsce). Zwycięzcą konkursu fotograficznego „Nasza gmina w obiektywie” został Janusz Glama. Najpiękniejsze prace w konkursie „Piękna Nasza Gmina Cała” przedstawili:  (kategoria 4-10 lat) Żaneta Warkusz (I miejsce), Jowita Konkol (II miejsce), Igor Tybura i Michał Serafin (III miejsce). Kategoria (11 -16) Natalia Plichta (I miejsce), Kamil Rompa (II miejsce) i Zofia Roszman i Weronika Bujak (III miejsce). Zwieńczeniem tego pełnego atrakcji dnia były występy młodych talentów z terenu naszej gminy. Wśród nich znaleźli się zdolni piosenkarze, akordeoniści i tancerze.
Kolejny dzień to porcja kolejnych atrakcji, które rozpoczęły się  wyjątkowo szybko, bo już o 11. To właśnie o tej porze ruszał z Orla rajd nordic walking, w którym udział wzięło 30 amatorów tego sportu, przede wszystkim z terenu naszej gminy! Poprowadzili go na trasie Orle – Piaśnica – Orle profesjonalni instruktorzy. Wyjątkowa przechadzka w wymarzonej wręcz pogodzie zakończyła się ciepłym posiłkiem.
Popołudnie to z kolei festyn w Bolszewie. W parku przy remizie OSP wystąpił m.in. zespół „Spinaker” skutecznie zachęcający publiczność do wyśpiewywania przebojów szantowych, rockowy zespól Hog Wild z coverami muzyki popularnej czy Bernard Dornowski (eks Czerwone Gitary) z zespołem. Gwiazdą wieczoru, swoim występem kończącą dwa dni wspaniałej zabawy była Weronika Korthals, która zaśpiewała największe przeboje z  krążków : „Velevetka” i „Miłota”.

zobacz galerię zdjęć