Gmina wejherowo

Aktualności

Pasowanie na ucznia w Orlu

54 pierwszoklasistów Samorządowej Szkoły Podstawowej z Orla oficjalnie wstąpiło do grona społeczności szkolnej. W obecności nauczycieli i rodziców złożyli ślubowanie i odebrali pierwsze w swoim życiu legitymacje szkolne.

 

 

 

14 października w SSP w Orlu świętowali zarówno uczniowie jak i nauczyciele, dla których z okazji Dnia Edukacji Narodowej również przygotowano program artystyczny oraz wiązanki kwiatów wyrażających wdzięczność za wytrwałą i ciężką pracę.

 

Największymi bohaterami byli jednak bez wątpienia pierwszaki, którzy z przejęciem recytowali wesołe wierszyki i śpiewali piosenki. Zwieńczeniem ich występów było pasowanie na ucznia przez dyrektora Krzysztofa Grzenię.

 

Wartym zauważenia jest też fakt, iż z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz Pani Jadwigi Sapieha, zorganizowana została zbiórka pieniędzy na leki dla absolwenta szkoły, Michała Oziębło z Orla, od kilku lat chorującego na SM. Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem rodziców i uczniów, którzy za każdy wrzucony do skarbonki grosz, dostawali jabłko.

Zobacz ZDJĘCIA z uroczystości!