Gmina wejherowo

Aktualności

Parafiada w Kniewie

Parafiada czyli Festyn Rodzinny dla mieszkańców Góry, Kniewa i Zelewa odbył się w minioną niedzielę przy remizie OSP w Kniewie. Podczas zabawy wręczono medale uczestnikom letnich rozgrywek sportowych.
 

 

Po raz kolejny dziewczyny i chłopcy z parafii św. Mateusza Apostoła w Górze wzięli udział w parafialnych rozgrywkach sportowych, organizowanych przez kilka tygodni na boiskach Kniewa, Góry i Zelewa. Wszystko po to, aby przede wszystkim wspólnie kontynuować zapoczątkowaną kilka lat temu sportową integrację, której niezmiennie patronuje proboszcz parafii, ks. kanonik Jerzy Osowicki.  W niedzielę 29 lipca odbyła się tradycyjna dekoracja młodych sportowców, będąca równocześnie oficjalnym zakończeniem rozgrywek. Wśród dziewcząt grających w piłkę siatkową najlepsze okazały się zawodniczki z Góry. Tuż za nimi uplasowało się Kniewo, a na ostatnim miejscu podium stanęły dziewczyny z Zelewa. W kategorii chłopców młodszych ( do 16 lat) największą liczbę bramek strzelili zelewiacy. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Kniewa. Liderem seniorskiej grupy chłopców okazała się drużyna z Kniewa, wyprzedzając równie dzielnych chłopców z Zelewa.
Poza wręczeniem nagród, parafiada to także wiele atrakcji dla ducha, a także dla ciała. Zainaugurował je krótki recital piosenek religijnych w wykonaniu zaprzyjaźnionego już ze społecznością Kniewa, ks. Marka Barańskiego, kierownika Salezjańskiego Centrum Młodzieży w Kniewie. Z powodu obfitego deszczu już w świetlicy wiejskiej wystąpił zespół z Reszek – „Psotne Kwiotczi” z wiązanką popularnych pieśni kaszubskich.Tuż po nim w świat magii zaprosił wszystkich iluzjonista z Luzina Rafał Reszke, który zaangażował do wspólnej zabawy dzieci, a dorosłych zadziwił wieloma niesamowitymi sztuczkami. W rozmaitych grach i zabawach, aranżowanych przez tamtejsze animatorki udział brały już całe rodziny, które otrzymały nagrody sponsorowane przez licznych, nie tylko lokalnych sponsorów. Podczas imprezy posilić się można było darmową kiełbaską z grilla i wypiekami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kniewa. Swą obecnością festyn uświetnili Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło z rodziną, ks. Jerzy Osowicki, ks. Mariusz Kotłowski, doradca Wójta Krzysztof Zabiegliński z małżonką, radni Józef Pranga oraz Alojzy Formella, a także sołtysi z Góry, Kniewa, Zelewa i Warszkowa.

zobacz zdjęcia!