Gmina wejherowo

Aktualności

Nowa szkoła w Bolszewie otwarta!

Na ten moment czekali nauczyciele, rodzice, a przede wszystkim uczniowie szkoły podstawowej w Bolszewie od dawna. Podczas inauguracji roku szkolnego 2013/2014 oddano do użytku nowy budynek szkoły, w którym uczyć się będą uczniowie klas I-III.

 Rozpoczęcie nowego roku nauki to wielkie wydarzenie dla wszystkich uczniów. Dla dzieci z Bolszewa emocje te były jeszcze większe, gdyż będą kontynuować ją w nowym, nowoczesnym i bardzo dobrze wyposażonym budynku. Jego uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło wraz z zaproszonymi gośćmi – posłem na Sejm Jerzym Budnikiem, starszą wizytatorską z Kuratorium Oświaty w Gdańsku Marzeną Lipką, dyrektorką szkoły w Bolszewie Elżbietą Landowską, projektantem budynku Andrzejem Sotkowski oraz przedstawicielami rodziców i uczniów. Poświęcenia szkoły oraz krzyży do sal lekcyjnych dokonał proboszcz parafii w Bolszewie ks. Jacek Stępień. Program artystyczny przedstawili uczniowie klas trzecich tejże szkoły. W uroczystości udział wzięli też radni gminy Wejherowo oraz dyrektorzy pozostałych placówek oświatowych naszej Gminy.
Inauguracja nowego roku szkolnego była również okazją do wręczenia aktów mianowania kolejnym nauczycielom mianowanym. Wśród nich znaleźli się Aleksandra Leśniewska-Stępień z SSP w Górze, Anna Anisiewicz z SSP Gościcino, Lidia Kaniewska z gimnazjum w Bolszewie, Krystyna Gelo z gimnazjum w Bolszewie, Marek Góralski z gimnazjum w Bolszewie, Dorota Galiniewska z gimnazjum w Bolszewie, Dorota Olszewska z SSP Bolszewo, Joanna Kukowska z SSP Bolszewo oraz Karolina Dampc z SSP Orle. Wręczono również nagrody wójta dla najzdolniejszych studentów i uczniów z terenu naszej Gminy.
Budowa filii szkoły podstawowej w Bolszewie dla klas I-III to największa w tym roku w gminie Wejherowo inwestycja w oświacie. Jest to zaadaptowany budynek ośrodka zdrowia, który przez pewien czas miał być również nową siedzibą Urzędu Gminy Wejherowo. W związku ze wzrostem liczby mieszkańców Bolszewa (ponad 7000) podjęto decyzję o adaptacji go na potrzeby szkoły w Bolszewie. W placówce będzie uczyło się ok. 270 dzieci.
Nowy budynek to 6 sal lekcyjnych wyposażonych w sprzęt multimedialny, świetlico-stołówka, pokój nauczycielski, sala do gimnastyki korekcyjnej, gabinet logopedy i pedagoga. Jest wyposażony w system monitoringu zewnętrznego i wewnętrznego z zapisem. Każde dziecko będzie miało swoją, zamykaną na klucz szafkę. Budynek posiada 800 m2 pow. użytkowej. Dużym plusem jest też bardzo przyjazna okolica – spora odległość od ruchliwej drogi oraz sąsiedztwo strefy rekreacyjno – sportowej ArtPark. Koszt adaptacji budynku na potrzeby szkoły to 2.312.483.33 zł.
Szkoła w Bolszewie to nie jedyna inwestycja w infrastrukturę oświatową w gminie Wejherowo. Nadal trwają prace związane z rozbudową szkoły podstawowej w Nowym Dworze Wejherowskim oraz budowa sali gimnastycznej przy szkole w Górze. Zakończenie obu przedsięwzięć przewiduje się na listopad tego roku.

zobacz zdjęcia