Gmina wejherowo

Aktualności

Nad Zawiatem, nad Zawiatem fajnie jest!

Wszystkich tych, którzy nie wiedzą jak schłodzić się w upalne, wakacyjne dni, zapraszamy nad jezioro Zawiat w Bieszkowicach! Jest to jedno z dwóch w powiecie wejherowskim miejsc przeznaczonych do kąpieli.

Tylko na tym akwenie w gminie Wejherowo nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają codziennie od godz. 10.00 do 18.00 ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Woda regularnie poddawana jest też badaniom laboratoryjnym, w związku z tym mają Państwo pewność, że kąpiel w jeziorze jest całkowicie bezpieczna. Na miejscu znajdują się toalety typu toi toi, mała gastronomia oraz strzeżone parkingi.

Pomimo obecności nad jeziorem ratowników WOPR, którzy obserwują wodę zarówno z wody, jak i łodzi, apelujemy o korzystanie z kąpieli z zachowaniem wszystkich zasad ostrożności. Przede wszystkim nie należy kąpać się pod wpływem alkoholu. Wchodząc do jeziora, należy zanurzać się stopniowo, aby rozgrzane słońcem ciało w kontakcie z chłodną wodą nie spowodowało szoku termicznego. Poza tym prosimy szczególną troską i uwagą otoczyć znajdujące się w wodzie dzieci. Życzymy miłego wypoczynku!

zobacz zdjęcia!