Gmina wejherowo

Aktualności

Młodzież Gminy Wejherowo zagłosowała!

Znamy już ostateczny skład Młodzieżowej Rady Gminy Wejherowo drugiej kadencji. 12 października młodzi ludzie z terenu gminy Wejherowo zdecydowali, kto będzie godnie reprezentować ich przez kolejne dwa lata.

W wyborach wystartowało 12 kandydatów z trzech okręgów wyborczych.  I tak wyborcy w wieku od 13 do 16 lat mogli oddać głos na jednego z czterech kandydatów okręgu I, osoby od 17 do 19 roku życia na czterech uczniów szkół średnich, a młodzież dorosła (20 -26 lat) na czterech swoich przedstawicieli.

Głosowanie odbywało się od godz. 8.00 do 18.00 w jedynym lokalu wyborczym, znajdującym się w auli Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie. Przez 10 godzin zagłosowało łącznie 416 osób, które oddały 385 ważnych głosów.

Były to pierwsze wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Wejherowo. Rada pierwszej kadencji złożona była z grupy młodzieży, która spontanicznie zawiązała swoje struktury i od marca bieżącego roku realizowała  statutowe założenia już jako MRGW I kadencji.

Wyniki wyborów ukształtowały się następująco:


OKRĘG nr I  ( 3 mandaty)

Wiktoria Pieper – 224 głosy

Hanna Rudzka – 200 głosów

Oliwia Waldowska  – 184 głosy

…………………………………………

Marta Lemańska 125 głosów


OKRĘG nr II (4 mandaty)

Robert Kowalewski – 4 głosy

Hanna Wrosz – 5 głosów

Kacper Kęsik – 2 głosy

Gracjan Gołębiewski – 6 głosów

OKRĘG nr III (8 mandatów)

Wiesława Waldowska – 4 głosy

Kacper Daszke – 5 głosów

Krystian Andryskowski – 3 głosy

Bartosz Mateuszuk – 3 głosy

Zgodnie z ordynacją wyborczą do MRGW,  jedynie Marta Lemańska nie otrzymała wystarczającej liczby głosów i tym samym nie zostanie członkiem Młodzieżowej Rady Gminy Wejherowo.

Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Gminy II kadencji odbędzie się już w przyszłym tygodniu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!