Gmina wejherowo

Aktualności

Mistrzowie Świata z wizytą u Wójta

W minionym tygodniu w Urzędzie Gminy Wejherowo doszło do niezwykłego spotkania. Gośćmi Wójta Henryka Skwarło byli medaliści Mistrzostw Świata w Karate Shotokan.

W minionym tygodniu w Urzędzie Gminy Wejherowo doszło do niezwykłego spotkania. Gośćmi Wójta Henryka Skwarło byli medaliści Mistrzostw Świata w Karate Shotokan. Mistrzostwa odbyły się na początku października w niewielkim Żukowie, do którego za sprawą wydarzenia zjechali przedstawiciele klubów karate z całego świata. Wśród nich znaleźli się także karatecy z Bolszewa oraz Wejherowa. Zawodnicy pod czujnym okiem trenerów  Rudolfa Simenaka, Piotra Stanulewicza  oraz Marii  Pieper  stanęli do walki z przedstawicielami m.in. z Francji, Ukrainy, Rosji, Portugalii, Niemiec, Anglii ale również z Kazachstanu, Azerbejdżanu i Pakistanu. W trzydniowych zmaganiach wywalczyli aż pięć medali. To bardzo dobry wynik, szczególnie dla 15- osobowej grupy. Warto wspomnieć, że troje zawodników walczyło też dzielnie o 3. miejsce, lecz zabrakło im nieco  szczęścia. Mimo to lista osiągnieć drużyny jest imponująca. Mateusz Szklarski zdobył  tytuł wicemistrza świata w kategorii kata 13-14 lat , Patryk Krefft  srebrny medal w kategorii 11-12 lat oraz Szymon Garski  brązowy medal w kategorii kata 18-19 lat. W konkurencji kumite swobodna walka srebrny medal zdobył Mikołaj Ruda, a brązowy Adrian Necel w kategorii kumite 11-12 lat. Pnadto Aleksander Daszke zdobył  5. miejsce w kategorii kata, zaś Henio Mudlaff  oraz Kamila Szklarska miejsce 4. „Walką do końca”  mogą się  poszczycić Szymon Pacanowski, Oliwia Wolszlegier, Zuzia Pacanowska, Kuba Sancewicz, Ryszard Brylowski, Jakub Drewa, Weronika Szpakiewicz i Kacper Drzymalski, dla których start w tak prestiżowych zawodach jest powodem do dumy. Martyna Stanulewicz po wygranej pierwszej walce, drugą przegrała niestety 1. punktem przez co zajęła 4. miejsce w kategorii  kumite 18-19 lat. W kumite startowali również Dawid Krefft oraz Wioletta Dymek. O wszytskich wspomnianych walkach ze szczególami opowiadano Wójtowi Henrykowi Skwarło podczas spotkania. W tej niezwykłej atmosferze Wójt wyraził swoje uznanie dla dokonań młodych sportowców, podkreślając jak ważnym elementem życia jest sport. Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali z rąk Wójta upominki.