Gmina wejherowo

Aktualności

Maszerowali po Orlu i Lasach Piaśnickich

17 września odbył się marsz na orientację po Orlu i okolicznych Lasach Piaśnickich. Impreza skierowana była głównie do dzieci i młodzieży, ale nie tylko. Gra terenowa okazała się także doskonałą okazją do spotkania z rodzinami i przyjaciółmi.

Radny Roman Stanisławczyk, w porozumieniu z leśniczym z Nadleśnictwa Wejherowo przygotował dwie trasy marszu: dziecięcą (ok. 2 km) oraz główną (ok. 7 km). Na starcie przy OSP Orle stawiło się 14 drużyn rodzinnych oraz 4 dziecięce. Łącznie wystartowało 52 uczestników, którzy wyposażeni w mapy i karty startowe wyruszyli na wyznaczone trasy. Tym razem w klasyfikacji końcowej nie był brany pod uwagę czas dotarcia – liczyła się głównie precyzja zlokalizowania punktów kontrolnych.

W trakcie trwania marszu delegacja również złożyła kwiaty przy grobach piaśnickich dla uczczenia śmierci 12 tysięcy polskich intelektualistów – ofiar zbrodni dokonanej przez hitlerowców w latach 1939-40

Wszystkie drużyny dotarły do mety przy OSP, gdzie uczestnicy mogli odpocząć, posilić się kiełbaskami z grilla oraz kawą i słodkościami, jednocześnie słuchając muzyki z nagłośnienia zakupionego dzięki projektowi Aktywne Sołectwo zorganizowanemu przez Stowarzyszenie Bursztynowy Pasaż.

Po sprawdzeniu kart startowych ogłoszono wyniki. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe medale, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody ufundowane przez Grzegorza Pieper ze sklepu Lewiatan oraz innych anonimowych darczyńców.

Impreza została zorganizowana również dzięki dotacji z Gminy Wejherowo, o którą wystąpiło Stowarzyszenie „ORLE to My”. Nad bezpieczeństwem uczestników i porządkiem czuwali druhowie z OSP Orle.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej imprezy, jej uczestnikom i serdecznie zapraszają w przyszłym roku na kolejne spotkanie.