Gmina wejherowo

Aktualności

Ksiądz Jerzy Mykała zakończył posługę w Bolszewie

Uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Bolszewie pożegnano księdza proboszcza Jerzego Mykałę. Z końcem lipca rozpoczyna swą duszpasterską posługę w innej parafii.

 

 

 

 

 

Księża, przedstawiciele władzy, służba liturgiczna, przedstawiciele grup przykościelnych, przyjaciele i liczne grono parafian żegnało swego duszpasterza, ks. Jerzego Mykałę, który po 9 letniej pracy na rzecz parafii w Bolszewie, swoją misję duszpasterską realizować będzie w kolejnym miejscu.
Pożegnaniom, ciepłym słowom, a także wzruszeniom nie było tego dnia końca. Wszyscy bowiem w ciągu tylu lat współpracy, w różnoraki sposób związali się z księdzem Mykałą, który na pewno pozostanie w pamięci parafian jako człowiek pracowity, serdeczny i troskliwy. Do wielu płynących tego dnia życzeń dołączył również Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło. W imieniu nie tylko parafian z Bolszewa, ale mieszkańców całej Gminy, podziękował za pracę na rzecz lokalnej społeczności, wszelką działalność związaną z utrzymaniem, remontami i renowacją zabytkowego kościoła oraz dzieło w postaci zakrzewionych, przede wszystkim w młodych ludziach, chrześcijańskich postaw.
Przypomnijmy, że ks. Jerzy Mykała w 2010 r. odznaczony został statuetką Gryfa Kaszubskiego, najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez Gminę Wejherowo. Jest również laureatem odznaki honorowej „Zasłużony dla Rolnictwa”.