Gmina wejherowo

Aktualności

Kolejny etap budowy kanalizacji w Kąpinie – uwaga utrudnienia

Trwają prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w Kąpinie w zakresie ulic: Klonowej, Maciejkowej, Wichrowe Wzgórza, Pogodnej, części Lipowej, Napierały. Jej wykonanie – zgodnie z terminem określonym w umowie z wykonawcą – przewidziane jest do połowy przyszłego roku. Koszt realizacji tych prac to ponad 1,5 mln zł. Gmina Wejherowo pozyskała na ten cel dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w wysokości 63,63% kosztów kwalifikowanych, tj. ponad 770 tys. zł.

W najbliższych miesiącach można się spodziewać utrudnień komunikacyjnych w obszarze prowadzonych prac. Prosimy w związku z tym o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie i o ostrożność przy poruszaniu się w rejonie prac. W niektórych miejscach mogą występować przejściowe trudności w dojechaniu do posesji. Wszelkich informacji w tym zakresie udzielą pracownicy firmy wykonawczej.

Z uwagi na duży zakres prac i głębokie wykopy mogą też zdarzać się przypadkowe uszkodzenia sieci wodociągowych, kablowych i innych. Uszkodzenia będą naprawiane na bieżąco, jednak w rejonach prowadzenia prac mogą wystąpić nieprzewidziane przerwy w dostawie mediów.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Powstająca infrastruktura ma polepszyć warunki życia mieszkańcom, co z pewnością zrekompensuje przejściowe niedogodności.

Po zakończeniu tej inwestycji zapewniony zostanie dostęp do kanalizacji sanitarnej dla całego obszaru Kąpina.