Gmina wejherowo

Aktualności

Kobiece Inspiracje w wiosennym wydaniu

Święta Wielkanocne tuż tuż. Wiele kobiet zastanawia się już nad tym jak dobrze podczas nich wyglądać, co ugotować i jak przystroić na ten czas dom. Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskały uczestniczki marcowego spotkania z cyklu „Kobiece Inspiracje.


 

 

14 marca Dworek Drzewiarza w Gościcinie po brzegi zapełnił się aktywnymi Paniami, nie tylko z terenu gminy Wejherowo, lubiących piękne dekoracje, dobre jedzenie, a przede wszystkim doborowe towarzystwo. Podczas kolejnego spotkania z cyklu „Kobiece Inspiracje” ponownie odbyła się pogadanka z dietetyczką Moniką Roman, która przestrzegała przed zgubnymi skutkami niesprawdzonych i zbyt drastycznych diet oraz dawała porady, jak bez uszczerbku na zdrowiu zrzucić kilka kilogramów.
Niejako w opozycji do tej krótkiej pogadanki, kolejnym punktem spotkania była degustacja wielkanocnych potraw, przygotowanych przez znakomitych kucharzy z restauracji „Trzy Korony”. Tym razem Panie mogły częstować się żurkiem, jajkiem na twardo z pastą i piersią kurczaka z serem pleśniowym i żurawiną. Następnym punktem tego obfitego w różnorodne atrakcje wieczoru był wernisaż prac Agnieszki Treder z Bolszewa, prezentującej kobiece i nieco wyzywające obrazy pochodzące ze swojej imponującej kolekcji.
Na koniec kilka słów o świątecznych dekoracjach. Wzorem poprzednich spotkań, dobre rady w tej materii przekazała nauczycielka sztuki z Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie Bożena Reszke, która zachęciła też przybyłe Panie do samodzielnego wykonania wiosennych ozdób. Spotkanie zorganizowane zostało dzięki zaangażowaniu Gminnego Ośrodka Kultury w Gościcinie i koordynatorki Doroty Schulz.

zobacz zdjęcia