Gmina wejherowo

Aktualności

Kobiece Inspiracje o ogrodzie i pierwszej pomocy

Majowe spotkanie z cyklu „Kobiece Inspiracje” odbyło się w miniony wtorek w Dworku Drzewiarza w Gościcinie. Tym razem kobiety na spotkanie przyprowadziły swoje pociechy.

 

 

 

 

 

Podczas gdy mamy, pod czujnym okiem specjalisty, zagłębiały się w tajniki uprawiania ogrodów i sadownictwa, przybyłe pociechy zajmowały się tworzeniem dla nich laurek z okazji zbliżającego się Dnia Matki. I tak po zajęciach w plenerze, gdzie kobiety mogły zobaczyć próbkę uprawy roślin i właściwego zajmowania się krzewami i kwiatami, spotkanie przeniosło się do Dworku Drzewiarza. Tam na panie czekali już wolontariusze z Wodnego Ochotniczego z Wejherowa z Januszem Grothem na czele, którzy uczyli panie właściwych zachowań w przypadku zagrożenia życia i zdrowia, m.in. resuscytacji oddechowo – krążeniowej, postępowania w przypadku zakrztuszenia czy porażenia prądem. Wszystkie Panie chętnie brały udział w scenkach symulujących omawiane przypadki.
Na zakończenie spotkania odbyła się pogadanka dotycząca robienia zakupów „z głową” czyli wydawania pieniędzy na coś, co rzeczywiście jest nam potrzebne. Przeprowadziła je menedżer galerii handlowej Comes z Bolszewa. Dzielne Panie i jeszcze dzielniejsi milusińscy na pożegnanie otrzymali praktyczne upominki.

 

Zobacz zdjęcia