Gmina wejherowo

Aktualności

Imprezowy weekend w Zbychowie

1

Ostatni weekend stycznia okazał się pełnym atrakcji dla mieszkańców Zbychowa. Najpierw, 27 stycznia w tamtejszej świetlicy wiejskiej odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych. Natomiast następnego dnia, w tym samym miejscu dla odmiany świętować postanowili najstarsi mieszkańcy wsi.

 

11

Ostatni weekend stycznia okazał się pełnym atrakcji dla mieszkańców Zbychowa. Najpierw, 27 stycznia w tamtejszej świetlicy wiejskiej odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych. Tego dnia wszystkie dzieci przebrały się za swoje ulubione postaci z bajek i filmów. Imprezę wspaniale poprowadziły panie animatorki, dzięki którym dzieci mogły uczestniczyć w wielu grach i zabawach. Nie zabrakło także wspólnych tańców, do których przyłączyli się nawet dorośli przybyli razem ze swoimi pociechami. Gwoździem programu była wizyta św. Mikołaja, który wręczył naszym milusińskim blisko 40 prezentów. Ku zdziwieniu Mikołaja, dzieci także przygotowały dla niego wyjątkowe niespodzianki i w podziękowaniu za paczki wyrecytowały wierszyki, a nawet zaśpiewały piosenki.

Następnego dnia, w tym samym miejscu świętowali najstarsi mieszkańcy wsi. Wszystko z okazji Dnia Seniora, który już od wielu lat jest celebrowany w tej miejscowości. Na tak ważkiej uroczystości nie mogło zabraknąć oczywiście Wójta Gminy Wejherowo, który zawsze pamięta o wszystkich mieszkańcach, także najstarszych. Wójt Henryk Skwarło – zgodnie z tradycją – wyróżnił tegorocznych „Super Seniorów”. W tym roku bukiety kwiatów oraz serdeczne życzenia trafiły do Kazimierza Kloki oraz Gertrudy Grubby. Do życzeń dołączyli się także radny Alojzy Formella oraz sołtys Piotr Januszewski. Wykwintny poczęstunek i wspaniała oprawa muzyczna sprawiły, że większość gości tańczyło do późnych godzin wieczornych. Organizatorami obu wydarzeń był sołtys Piotr Januszewski wraz z Radą Sołecką. 

>>>Zobacz zdjęcia<<<