Gmina wejherowo

Aktualności

Turniej Oldbojów w Bolszewie: „Gościnni” Gospodarze

Wzorem lat ubiegłych, uroczyste Gminne Obchody Święta Niepodległości uczczono również na sportowo. Właśnie z okazji 99. rocznicy odzyskania wolności, 12 listopada w Hali Widowiskowo – Sportowej w Bolszewie rozegrano 10. jubileuszowy Turniej Oldbojów o Puchar Posła Kazimierz Plocke.  Tym razem do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn, które przyjechały z różnych stron województwa pomorskiego.

Tego dnia poziom współzawodnictwa stał na bardzo wysokim poziomie. Umiejętności techniczne i chęć zwycięstwa pokazały, że pomimo upływu lat można zaprezentować atrakcyjny i interesujący futbol. Ostatecznie zwycięzcą rozgrywek okazała się drużyna reprezentująca Gminę Puck. Drugie miejsce zajęli piłkarze z Bytowa, a ostatnie miejsce na podium wywalczył MKS Władysławowo. Czwarte miejsce przypadło zespołowi z Sychowa. Mimo zaciętej walki gospodarze turnieju, czyli reprezentacja gminy Wejherowo, okazała się „gościnna” i w końcowej klasyfikacji uplasowała się na ostatnim miejscu. Najskuteczniejszym strzelcem zawodów został Remigiusz Sarbak z Sychowianki z dorobkiem 5 bramek. Z kolei najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Mieczysława Stromskiego z Pucka.

Turniej, przy pomocy Gminy Wejherowo zorganizowali radni gminy Wejherowo: Lucyna Pranschke, Roman Stanisławczyk i Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Wojciech Kuziel. Nagrody dla drużyn i zawodników ufundowali: poseł na Sejm –  Kazimierz Plocke, Wójt Gminy Wejherowo – Henryk Skwarło, radni jw. oraz firma Mark Metal. Jednocześnie radny Wojciech Kuziel już teraz zaprasza drużyny na kolejny tradycyjny turniej oldbojów z okazji rocznicy Zaślubin Polski z Morzem, który odbędzie się na początku lutego.