Gmina wejherowo

Aktualności

Gminne obchody Dnia Nauczyciela

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się 15 października w hali widowiskowo – sportowej w Bolszewie. Jednym z punktów programu był występ kabaretu Jurki.

 

 

 

 

 

Kilkudziesięciu nauczycieli, pracowników administracji i obsługi było głównymi bohaterami uroczystości, odbywających się w hali widowiskowo – sportowej w Bolszewie. Tak jak w ubiegłym roku, również i tym razem najbardziej wyczekiwanym momentem było przyznanie Nagrody Wójta, wybranym przedstawicielom wszystkich pracowników oświaty. Tradycyjnie uhonorowani zostali nią nauczyciele i dyrektorzy wytypowani przez specjalnie powołaną do tego komisję. W tym roku trafiła ona do Pani Bożeny Brzuzy, wicedyrektor Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie, Sabiny Zimy, wicedyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej w Bolszewie, Marka Czoski, nauczyciela szkoły podstawowej w Bolszewie, Teresy Pranczk, nauczyciela szkoły podstawowej w Gościcinie, Henryka Miotk, dyrektora szkoły podstawowej w Nowym Dworze Wejherowskim i Krzysztofa Grzeni, dyrektora szkoły podstawowej w Orlu.
Ponadto medalem Komisji Edukacji Narodowej uhonorowana została Pani Teresa Eremus, nauczyciel nauczania zintegrowanego w szkole podstawowej w Nowym Dworze Wejherowskim. To wyjątkowe, najwyższe odznaczenie wręczyła Pani Pomorski Kurator Oświaty Elżbieta Wasilenko, która skierowała do zebranych także wiele ciepłych słów, życząc im także wiernego podążania za myślą i metodami nauczania Janusza Korczaka. Do życzeń dla wszystkich nauczycieli dołączyli również Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło, Przewodnicząca KM NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Celina Szulgo, przewodniczący gdyńskiej sekcji oświaty NSZZ „Solidarność” Wojciech Książek oraz Prezes Zarządu Oddziału ZNP Gminy Wejherowo Teresa Litka. W ramach prezentu przekazanego wszystkim pracownikom oświaty, dla przybyłych gości wystąpił kabaret Jurki, prezentujący program na temat zawiłości życia rodzinnego. W doskonałych humorach i miłej atmosferze wszyscy skorzystali także ze słodkiego poczęstunku.

zobacz więcej zdjęć