Gmina wejherowo

Aktualności

Festyn Parafialny w Orlu

Zamiast palącego słońca i lejącego się z nieba żaru, strugi deszczu towarzyszyły organizatorom i uczestnikom parafialnego festynu w Orlu. Okazało się jednak, że deszcz z amatorami dobrej, plenerowej zabawy nie ma żadnych szans.

 

 

 

 

 

 

Długo wyczekiwany festyn parafialny w Orlu przeszedł już do historii. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, zapisze się on jednak w pamięci jego uczestników na długo. Trudno zapomnieć będzie chociażby wyjątkowego meczu rozgrywanego na boisku w Orlu pomiędzy KKS Orle a Amatorem Gościcino. Zawodnicy potrzebowali sporo determinacji, żeby przez kilkadziesiąt minut w padającym niemalże nieprzerwanie deszczu kontynuować grę zakończoną zwycięstwem piłkarzy z Gościcina, którzy wbili kolegom z Orla aż 6 bramek. Zawodnicy KKS-u wbili piłkę w bramkę przeciwników 5 razy.
Tuż po nim zarówno goście jak i przemoknięci do suchej nitki zawodnicy przenieśli się na plac przy remizie strażackiej, gdzie czekały na nich kolejne atrakcje. Była to m.in. loteria fantowa, w której każdy los wygrywał, a jedną z nagród był rower ufundowany przez radnego Jana Konkola. Ponadto odbyła się licytacja podarowanych przedmiotów, konkursy sprawnościowe dla dzieci i dorosłych oraz zabawa taneczna. Na miejscu można było skosztować również kiełbasek z rożna, bigosu oraz pysznych ciast upieczonych przez panie z rady parafialnej. Wszystko to wspólnymi siłami przygotowali sołtys, rada sołecka, radny, strażacy z OSP Orle, Parafialny Zespół Caritas, młodzież z Caritas i KKS Orle oraz ks. Henryk Hildebrandt. Dochód z festynu przeznaczony zostanie m.in. na rozbudowę kościoła pw. św. Piotra i Pawła w Orlu.

zobacz więcej zdjęć