Gmina wejherowo

Aktualności

Efektywne zarządzanie energią z unijnym dofinansowaniem!

Podczas obchodów 50. lecia nadania praw miejskich Redzie, Marszałek Mieczysław Struk podpisał z  Wójtem Gminy Wejherowo Henrykiem Skwarło umowę o dofinansowanie ze środków unijnych projektów modernizacji energetycznej budynku komunalnego, nowej siedziby Urzędu Gminy Wejherowo i szkół podstawowych. Wartość projektów to ponad 9,1 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie prawie 4,9 mln zł.

 

W trakcie obchodów 50. lecia nadania praw miejskich Redzie, Marszałek Mieczysław Struk podpisał z  Wójtem Gminy Wejherowo Henrykiem Skwarło umowę o dofinansowanie ze środków unijnych projektów modernizacji energetycznej budynku komunalnego, nowej siedziby Urzędu Gminy Wejherowo i szkół podstawowych. Wartość projektów gminnych to ponad 9,1 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie prawie 4,9 mln zł.

W Gminie Wejherowo projekt przewiduje się modernizacje energetyczne budynków z uwzględnieniem monitorowania i zarządzania energią wraz z możliwością wykorzystania instalacji OZE, wymiany źródeł ciepła oraz zastosowania pomiaru zużycia ciepła. Projekt obejmuje przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych w 4 budynkach użyteczności publicznej: budynku Urzędu Gm. Wejherowo przy ul. Transportowej 1 w Wejherowie, budynku komunalnym w Gościcinie przy ul. Drzewiarza 24, Samorządowej Szkole Podstawowej im. mjr Henryka Sucharskiego w Gościcinie przy ul. Wejherowskiej 22 oraz Samorządowej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Orlu przy ul. Nadrzecznej 19. Wartość inwestycji to ponad 9,1 mln zł, a dofinansowanie unijne wyniesie prawie 4,9 mln zł.

Termomodernizacja budynków to istotne i dobre zmiany dla mieszkańców i władz gmin. Dzieci i uczniowie będą korzystać z cieplejszych sal w przedszkolach i szkołach. Mieszkańcy budynków komunalnych – z odnowionej elewacji i cieplejszych mieszkań. Dzięki zmniejszeniu zużycia ciepła i energii potrzebnych do obsługi budynków, oszczędzą również pieniądze w budżetach domowych. Dla gmin modernizacja energetyczna to przede wszystkim mniejsze rachunki za ogrzewanie i zużycie energii budynków, których gmina jest właścicielem. To więcej pieniędzy w budżecie do wykorzystania na nowe, ważne dla władz gminy i jej mieszkańców inwestycje.