Gmina wejherowo

Aktualności

Dostojne spotkanie seniorów z Gniewowa

12

23 stycznia w Gniewowie zorganizowano coroczne spotkanie seniorów. Tego popołudnia ponad 50 osób w dostojnym wieku zebrało się w świetlicy wiejskiej, gdzie czekał na nie wykwintny bankiet przygotowany przez Radę Sołecką z sołtys Justyną Klein – Melcer. Noworoczne biesiadowanie tradycyjnie poprzedziła Msza św. odprawiona przez o. Tarsycjusza z parafii p.w. św. Anny z Wejherowa. Tuż po niej, Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło złożył obecnym serdeczne życzenia, wyróżniając dodatkowo bukietami kwiatów najstarszych przedstawicieli sołectwa.

7

23 stycznia w Gniewowie zorganizowano coroczne spotkanie seniorów. Tego popołudnia ponad 50 osób w dostojnym wieku zebrało się w świetlicy wiejskiej, gdzie czekał na nie wykwintny bankiet przygotowany przez Radę Sołecką z sołtys Justyną Klein – Melcer. Noworoczne biesiadowanie tradycyjnie poprzedziła Msza św. odprawiona przez o. Tarsycjusza z parafii p.w. św. Anny z Wejherowa. Tuż po niej, Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło złożył obecnym serdeczne życzenia, wyróżniając dodatkowo bukietami kwiatów najstarszych przedstawicieli sołectwa. Tym razem byli to: pani Maria Melcer oraz pan Roman Dopke. Do życzeń przyłączył się także radny Alojzy Formella. Poza gratulacjami Wójt podkreślił także, że jest to pierwsze spotkanie seniorów w odnowionym wnętrzu świetlicy, gdzie wymiana systemu grzewczego pozwoliła m.in. na powiększenie przestrzeni przez usunięcie pieca kaflowego stojącego do tej pory w jej centralnym punkcie. Sprawna organizacja, pyszne potrawy i muzyka na żywo w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Luzina pozwoliły seniorom na spędzenie kilku godzin w radosnej, noworocznej atmosferze wśród przyjaciół i sąsiadów.

Sołtys Justyna Klein – Melcer składa gorące podziękowania członkom Rady Sołeckiej i pozostałym zaangażowanym: p. Beacie Domachowskiej, p. Filipowi Melcer, p. Stefanowi Prandze oraz p. Karolowi Walkowiakowi za zaangażowanie w przygotowania Dnia Seniora. Szczególne podziękowania kieruje także na ręce p. Krzysztofa Formelli i przyjaciół, którzy zadbali o oprawę muzyczną.

zobacz zdjęcia