Gmina wejherowo

Aktualności

Cykliści z Bolszewa na Wielkim Przejeździe Rowerowym i nie tylko!

18

12 czerwca po raz 20. odbył się Wielki Przejazd Rowerowy. W całej Polsce udział wzięło kilkanaście tysięcy amatorów dwóch kółek. Podczas wydarzenia nie mogło oczywiście zabraknąć sympatyków z Bolszewskiego Klubu Rowerowego Cyklista. Cały przejazd w tym roku został podzielony na 3 peletony: północny – z Wejherowa przez Rumię i Gdynię, południowy – z Tczewa przez Pszczółki i Pruszcz Gdański oraz zachodni – z Kartuz przez Żukowo i Banino. Nasi cykliści wczesnym rankiem wystartowali z bolszewskiego Art Parku, aby w Wejherowie przyłączyć się do peletonu północnego.

 

11

 

12 czerwca po raz 20. odbył się Wielki Przejazd Rowerowy. W całej Polsce udział wzięło kilkanaście tysięcy amatorów dwóch kółek. Podczas wydarzenia nie mogło oczywiście zabraknąć sympatyków z Bolszewskiego Klubu Rowerowego Cyklista. Cały przejazd w tym roku został podzielony na 3 peletony: północny – z Wejherowa przez Rumię i Gdynię, południowy – z Tczewa przez Pszczółki i Pruszcz Gdański oraz zachodni – z Kartuz przez Żukowo i Banino.

Nasi cykliści wczesnym rankiem wystartowali z bolszewskiego Art Parku, aby w Wejherowie przyłączyć się do peletonu północnego. Wspierał ich waleczny gladiator z rikszą, któremu niestety nie udało się wygrać nagrody za najlepsze przebranie. Uczestnicy z Bolszewa rozdzielili się później na 2 grupy. Jedna grupa z winderami pojechała dalej w peletonie, a druga zrobiła sobie krótki przystanek w Dworku św. Antoniego w Sławutowie. Na miejscu gości poczęstowano kawą oraz przepysznym domowym sernikiem. W trakcie przejazdu rowerzyści odbyli jeszcze jeden postój. Tym razem zatrzymali się w Rzucewie, gdzie zaproszeni zostali przez Krzysztofa Garstkowiaka – kustosza „Cypla Rzucewskiego” oraz sołtysa Osłonina. Cykliści znaleźli też czas na zwiedzenie Osady Łowców Fok, po czym powrócili na trasę. W godzinach popołudniowych wszyscy rowerzyści dotarli do mety, która w tym roku znajdowała się na Sopockich Błoniach. Po pikniku rowerowym  nasi dzielni uczestnicy z Bolszewa powrócili na rowerach do swych domów.

>>>zobacz zdjęcia<<<