Gmina wejherowo

Aktualności

Bolszewo ponownie wśród najlepszych w województwie!

Plebiscytu na Sołectwo Roku i Sołtysa Pomorza 2017 (1)

29 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku odbyło się  uroczyste podsumowanie II edycji Plebiscytu na Sołectwo Roku i Sołtysa Pomorza 2017. W tym roku po raz kolejny mieszkańcy Gminy Wejherowo mogą mieć powody do dumy, bo właśnie dzięki ich oddanym głosom, Bolszewo zajęło II miejsce wśród wszystkich sołectw z województwa pomorskiego! We wcześniejszym etapie powiatowym Bolszewo nie miało sobie równych, zarówno w kategorii Sołtys jak i Sołectwo, zajmując  I miejsce. Do grona laureatów dołączyła także Grażyna Baran z Kąpina, która zajęła III miejsce w kategorii Sołtys Roku na szczeblu powiatowym.

Plebiscytu na Sołectwo Roku i Sołtysa Pomorza 2017 (2)

29 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku odbyło się  uroczyste podsumowanie II edycji Plebiscytu na Sołectwo Roku i Sołtysa Pomorza 2017. W tym roku po raz kolejny mieszkańcy Gminy Wejherowo mogą mieć powody do dumy, bo właśnie dzięki ich oddanym głosom, Bolszewo zajęło II miejsce wśród wszystkich sołectw z województwa pomorskiego! Dodatkowo, wcześniej w etapie powiatowym Bolszewo nie miało sobie równych, zarówno w kategorii Sołtys jak i Sołectwo, zajmując  I miejsce. Do grona laureatów dołączyła także Grażyna Baran z Kąpina, która zajęła III miejsce w kategorii Sołtys Roku na szczeblu powiatowym.

Przypomnijmy, że plebiscyt po raz pierwszy został zorganizowany przez Dziennik Bałtycki wraz z Urzędem Marszałkowskim w zeszłym roku. Wtedy wśród sołectw zdecydowanie wygrało Bolszewo, a w kategorii Sołtys Roku III miejsce zajął Edmund Bianga.

>>>http://www.ug.wejherowo.pl/2432-bolszewo-zdeklasowalo-15-powiatow-soltys-i-solectwo-w-czolowce-wojewodzkiego-plebiscytu.html<<<

Pomimo, że tym razem nie udało się powtórzyć sukcesu, to i tak zdobycie łącznie 4 wyróżnień przez Bolszewo i Kąpino, należy uznać za spore osiągnięcie gminy Wejherowo. Pamiątkowe dyplomy, statuetki i medale wręczali: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz redaktor naczelny Dziennika Bałtyckiego Mariusz Szmidke. Ponadto nagrodę pieniężną dla sołectwa w formie bonu o wartości 3 tys. zł na materiały budowlane otrzymał sołtys Bolszewa. Więcej informacji o plebiscycie i całej gali pod poniższym linkiem:

http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/a/najlepsi-soltysi-i-solectwa-na-pomorzu-nagrodzone-zdjecia-wideo,12125058/