Gmina wejherowo

Aktualności

Biznesowe sukcesy dzięki unijnemu wsparciu

21 nowych przedsiębiorstw działających na terenie gminy Wejherowo powstało dzięki projektowi „Nie wykluczaj się z sukcesu” Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. To pierwszy w historii Gminy tak duże przedsięwzięcie wspierające bezrobotnych zamierzających otworzyć własną działalność gospodarczą.

 

Podsumowanie rocznej działalności wszystkich firm odbyło się w Dworku Drzewiarza w Gościcinie, gdzie w obecności Wójta Gminy Wejherowo oficjalnie ogłoszono 100 % sukces projektu. Jego warunkiem było utrzymanie działalności minimum przez 12 miesięcy, co udało się wszystkim beneficjentom. Szczęśliwym, zazwyczaj młodym, biznesmenom gratulacje i certyfikaty wręczył Wójt Henryk Skwarło, który życzył wszystkim dalszego rozwoju swoich firm oraz satysfakcji z pracy.

 

Wartość całego projektu wynosiła 1.153.270,00 zł. Projekt współfinansowany był  ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w 85 % oraz z  Budżetu Państwa w 15 %. Beneficjenci mogli zrealizować swoje pomysły na biznesy dzięki bezzwrotnym  dotacjom inwestycyjnym w wysokości nawet do 40.000,00 zł oraz wsparciu pomostowemu zarówno doradczemu jak i finansowemu. Otrzymali również pomoc w postaci szkoleń dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej, doradztwa zawodowego jak i poradnictwa ds. przedsiębiorczości. W efekcie powstało 21 nowych przedsiębiorstw oferujących różnorodny wachlarz usług i produktów, m.in. Pracownia Tortów Artystycznych, Pracownia Psychologiczna, 3 warsztaty samochodowe, bukieciarnia, 2 firmy budowlane, Studio Urody i inne.