Gmina wejherowo

Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej

Pragniemy poinformować, że Biuletyn Informacji Publicznej (BIP) to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej, na których zostaje udostępniona informacja publiczna dotycząca Gminy Wejherowo.

Poruszanie się po poszczególnych częściach Biuletynu jest bardzo proste i polega na wybraniu (poprzez kliknięcie) interesującej Państwa kategorii a następnie pozycji z menu.

W Biuletynie Informacji Publicznej jest już bardzo dużo danych i z każdym dniem ich przybywa. Chwila czasu, którą poświęcicie Państwo na zapoznanie się z układem menu Biuletynu Informacji Publicznej zaowocuje łatwiejszym poruszaniem się po jego zawartości.

 • W pierwszej części znajdują się informacje dotyczące definicji informacji publicznej i zasad jej udostępniania oraz dane teleadresowe gdzie znajdują się: adres, telefon, faks,  e-mail oraz godziny pracy Urzędu Gminy Wejherowo.
 • Druga część zawiera informacje dotyczące Rady Gminy Wejherowo, zasad jej działania, oświadczenia majątkowe Radnych oraz terminy Sesji Rady Gminy Wejherowo.
 • W trzeciej pozycji menu znajdziecie Państwo podstawowe informacje dotyczące Wójta Gminy Wejherowo, Zastępcy Wójta Gminy Wejherowo oraz Doradcy Pełnomocnika Wójta ds Organizacji i Rozwoju Gminy.
 • Czwarta i piąta pozycja menu obejmuje informacje o administracji Urzędu Gminy Wejherowo, w tym o dane kontaktowe do Referatów Urzędu Gminy Wejherowo a także informacje o Jednostkach Organizacyjnych Gminy Wejherowo oraz Jednostkach Pomocniczych (Sołectwach).
 • Siódma pozycja to bieżące ogłoszenia i obwieszczenia. Warto tu zaglądać aby nie przeoczyć istotnych spraw ponieważ w niektórych postępowaniach zainteresowanych nie informuje się indywidualnie, ale właśnie poprzez obwieszczenia.
 • Najczęściej poszukiwanymi informacjami  są uchwały Rady Gminy Wejherowo, protokoły z Sesji Rady Gminy Wejherowo, Statut Gminy Wejherowo, Regulamin Organizacyjny Urzędu Gminy Wejherowo, informacje z kontroli w Urzędzie Gminy Wejherowo, Zarządzenia Wójta oraz inne istotne informacje.
 • Często odwiedzaną kategorią szczególnie przez przedsiębiorców są Zamówienia publiczne i nieruchomości. Tutaj znajdziecie Państwo ogłoszenia o zamówieniach publicznych udzielanych przez Gminę Wejherowo. Tutaj również publikowane są dane o przetargach na zbycie działek oraz dzierżawach na nieruchomości stanowiące własność Gminy Wejherowo.
 • W kategorii „Informacje o środowisku” umiejscowione są karty informacyjne przedsięwzięć mogących oddziaływać na środowisko oraz obwieszczenia o postępowaniach w tych sprawach.
 • Kategoria Ewidencji prezentuje podstawowe informacje o ewidencjach, które prowadzi samorząd gminny. Z ewidencji można uzyskiwać zaświadczenia.
 • W kategorii „praca w UG Wejherowo” prezentowane są ogłoszenia o naborach na wolne stanowiska urzędnicze.
 • Kolejne kategorie zwierają odpowiednio linki do stron zawierających przepisy prawne, wykaz firm posiadających zezwolenie na wywożenie odpadów z terenu Gminy Wejherowo a także znajduje się kategoria „Inne”, w której znajduje się m.in. Dziennik zmian wprowadzanych do BIP.

Wszelkie sugestie prosimy przesyłać na adres sekretariat@ug.wejherowo.pl z oznaczeniem w temacie „Biuletyn Informacji Publicznej”. Jesteśmy głęboko przekonani, że Państwa uwagi przyczynią się do usprawnienia prac związanych z budową BIP, aktualizacji danych w nim zawartych oraz zapewnienia komfortu korzystania z biuletynu przez użytkowników.

Piotr Czerwiński Administrator BIP