Gmina wejherowo

Aktualności

Biblioteka z Bolszewa najlepsza w Polsce!

W konkursie na najlepszy program realizowany podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Dyrektor i pracownicy Biblioteki Publicznej gminy Wejherowo im. Aleksandra Labudy w Bolszewie nagrodzeni zostali najwyższym wyróżnieniem. Receptą na sukces jest ciężka praca i oryginalny pomysł na propagowanie czytelnictwa.

 

 

 

 

Spotkania autorskie, koncerty, wystawy, konkursy plastyczne dla dzieci czy przedstawienia teatralne to tylko część przedsięwzięć, jakie udało się zrealizować kreatywnej ekipie z Bolszewa, na czele z Panią Dyrektor Janiną Borchmann – wulkanem energii i realizatorem wielu nietuzinkowych pomysłów. To właśnie dzięki jej zapałowi, Tydzień Bibliotek w gminie Wejherowo nie trwał siedem dni, a niemalże cały miesiąc! Jeśli dodać do tego niesamowitą frekwencję na wszystkich tych wydarzeniach, nie ma wątpliwości, że pierwsza nagroda w ogólnopolskim konkursie na najlepszy Tydzień Bibliotek trafiła w dobre ręce.
W zmaganiach  wzięło udział 48 bibliotek, przede wszystkim publicznych, ale także kilka książnic szkolnych czy uczelnianych. Nagroda główna, czyli 5000 zł. trafiła do Bolszewa już po raz czwarty! Dotychczas odbyło się 8 edycji konkursu.

Pani Dyrektor i wszystkim pracownikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, równie spektakularnych sukcesów!