Gmina wejherowo

Aktualności

BARDZO DOBRY WYSTĘP UCZENNIC SSP GOSĆICINO W PUCHARZE POLSKI W JUDO I OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU SZTUKI BALETOWEJ

W sobotę 19 marca w zawodach Pucharu Polski w Suchym Lesie koło Poznania bardzo dobrze walczyła Agata Syska uczennica VI E, która na sześć walk, cztery wygrała przed czasem zajmując w kat. wagowej do 40kg bardzo wysokie 5 miejsce. Jest to bardzo renomowany turniej, na którym w tym roku wystąpiło we wszystkich kategoriach 1130 zawodniczek i zawodników z Polski, Litwy, Rosji, Białorusi, Niemiec i Czech. Warto też podkreślić, że jest to pierwszy start Wejherowianki w barwach AZS AWFiS Gdańsk w zawodach o randze Pucharu Polski w kategorii młodziczek. Więcej na www.pzjudo.pl

Z kolei na III Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Baletowej prezentacje Zuzanny Syska uczennicy II d, zebrały najwyższe noty. 19 marca 2016 w  Łebie na III edycji konkursu baletowego zagościli tancerze z: Malborka, Gdyni, Kołobrzegu, Wejherowa, Polic, Olsztyna, Gdańska, Rumi, Lidzbarka Warmińskiego, Bydgoszczy, Lęborka, Stargardu Szczecińskiego. Konkurencja była duża, ale zawodniczka poradziła sobie bardzo dobrze, zarówno z tremą jak i rywalkami. W kategorii Bąbelki – mini formacja -taniec współczesny do lat 11 – zajęła  3 miejsce, a w kategorii soliści jazz, improwizacja wywalczyła 1 miejsce.