Gmina wejherowo

Aktualności

Amator Gościcino zdobywcą Pucharu Wójta Gminy Wejherowo 2016!

54

17 Lipca na strefie sportowo – rekreacyjnej  w Gościcinie rozegrano turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Wejherowo. W tym roku w rozgrywkach udział wzięło 7 zespołów: 4 Pory Roku, ProFan Gościcino, Amator Gościcino, Kolonia Gościcino , Kolonia II, Zbychowo i Markisol. Zgodnie z przedmeczowymi ustaleniami spotkania odbyły się  w wymiarze 15 min bez podziału na połowy. Wyjątkiem był finał, który na życzenie drużyn trwał 2 x 8 min. Zawody rozegrano systemem: faza grupowa + pucharowa. Zwyciężyła bezkonkurencyjna w tym dniu drużyna Amatora, która w finale pokonała 2:0 zespół ProFanu.  

48

17 Lipca na strefie sportowo – rekreacyjnej  w Gościcinie rozegrano turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Wejherowo. W tym roku w rozgrywkach udział wzięło 7 zespołów: 4 Pory Roku, ProFan Gościcino, Amator Gościcino, Kolonia Gościcino , Kolonia Gościcino II, Zbychowo i Markisol. Zgodnie z przedmeczowymi ustaleniami spotkania odbyły się  w wymiarze 15 min bez podziału na połowy. Wyjątkiem był finał, który na życzenie drużyn trwał 2 x 8 min. Zawody rozegrano systemem: faza grupowa + pucharowa. Z każdej grupy do następnej rundy awansowały po 2 najlepsze ekipy. Następnie odbyły się mecze o V i III miejsce, a na zakończenie wielki finał. Rozgrywki były bardzo zacięte, każdemu bowiem zależało na wygraniu tego turnieju. Wszyscy sportowcy wykazali się niezwykłym zaangażowaniem oraz wolą walki. Naturalnie nie zabrakło także drobnych spięć, ale wszystko jak najbardziej przebiegało w duchu fair-play. Na zakończenie piłkarze podziękowali sobie wzajemnie za piękną grę, tradycyjnym podaniem rąk. Ostatecznie zwyciężyła bezkonkurencyjna w tym dniu drużyna Amatora, która wygrała 2:0 z ProFanem w w decydującym starciu. Królem strzelców został Mateusz Białk. Natomiast za najlepszego bramkarza rozgrywek wybrano Michała Sołochóba, który tego dnia tylko raz wyciągnął piłkę z siatki. Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami.

 

Organizatorem turnieju była Gmina Wejherowo oraz Rada Sołecka Gościcino, która także zasponsorowała poczęstunek dla piłkarzy i kibiców w postaci grillowanej kiełbasy oraz napojów. Nagrody indywidualne dla najlepszego strzelca i bramkarza oraz za drużynowe pierwsze miejsce ufundował sołtys Gościcina Tadeusz Danilczyk. Wyrazy wdzięczności należą się panu Marcinowi Ribakowskiemu za bezpośrednią pomoc w przygotowaniu tych rozgrywek. Poniżej pełna lista wyników:

 

 

Gr. A 

4 Pory Roku       3:0          Kolonia II            

Pro-Fan               0:0          Amator                               

Pro-Fan               3:0          Kolonia II                           

4 Pory Roku       0:5          Amator               

Kolonia II            0:4          Amator                               

4 Pory Roku       1:0          Pro-Fan

1. Amator Gościcino     

2. Pro-Fan Gościcino    

3. Kolonia Gościcino II

4. 4 Pory Roku *          

* drużyna wycofała się z turnieju po zmaganiach grupowych – ich miejsce w półfinale zajął Pro-Fan Gościcino

 

Gr. B

Markisol              2:3          Kolonia

Zbychowo          0:2          Kolonia

Markisol              2:3          Zbychowo

1. Kolonia Gościcino

2. Zbychowo

3. Markisol

 

1/2 finału

Amator              2:1          Zbychowo

Kolonia               0:1          ProFan

Mecz o V miejsce

Markisol             5:0          Kolonia II

Mecz o III miejsce

Kolonia               2:0          Zbychowo

Finał

Amator                2:0          ProFan

>>>zobacz galerię<<<