Gmina wejherowo

Aktualności

Al – manach wyróżniony na targach książki w Kościerzynie

13 lipca 2012 r. na kościerskim rynku odbyły się  XIII Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „Costerina 2012”.  Wśród kilkudziesięciu pozycji książkowych Al – manach Biblioteki Publicznej Gminy Wejherowo im. Aleksandra Labudy 2011” otrzymał wyróżnienie.

 

 

 

 

 

Głównym organizatorem odbywającej się od 2000 roku imprezy jest  Biblioteka Miejska im. ks. Konstantego Damrota w Kościerzynie.   Targi z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę wydawców z Kaszub i Pomorza. Kulminacyjnym wydarzeniem każdej edycji jest wręczenie „Remusowej Kary” – nagrody w kategorii wydawnictw literatury kaszubskiej oraz nagród i wyróżnień w kategorii wydawnictw literatury pomorskiej.
W tym roku autorzy i wydawcy zgłosili do konkursu łącznie 100 pozycji. Komisja w składzie: prof. Edwarda Brezy, prof. Tadeusza Linknera, prof. Jerzego Sampa i mgr Bogumiły Cirockiej wyróżnili naszą książkę pt. „AL-manach Biblioteki Publicznej Gminy Wejherowo im. Aleksandra Labudy 2011” pod red. Janiny Borchmann i Bartłomieja Wiszowatego. Targi stanowią doskonałą okazję do spotkania z licznie przybywającymi na imprezę autorami oraz nabycia ciekawych pozycji książkowych w promocyjnych cenach.
Biblioteka w Bolszewie wydała już 13 pozycji książkowych, które w większości zaprezentowane zostały  na Targach Książki Kaszubskiej i Pomorskiej  na kościerskim rynku.