Gmina wejherowo

Aktualności

50 lat na dobre i złe. Odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie wręczone!

Ciężka praca i wzajemne zrozumienie. Te rady na długoletnie pożycie usłyszeć mogliśmy od małżeństw, które 25 września obchodziły 50,60, a nawet 64 rocznicę ślubu. 25 par z terenu gminy Wejherowo przybyło do Rajskiej Góry w Górze, gdzie z rąk wójta Henryka Skwarło odebrały medale od prezydenta Polski.

 

Tak jak w minionych latach, uroczyste spotkanie zainaugurowały życzenia Wójta, który winszował przybyłym parom długich lat pożycia, a zwłaszcza bycia wzorem trwałości i miłości, która zdołała przetrwać dekady różnorodnych przemian. Wraz z życzeniami i medalami, pary otrzymywały również kwiaty, prezenty oraz listy gratulacyjne. Ze szczególnym wzruszeniem oraz podziwem zebranych, przyjęło je małżeństwo Agnieszki i Brunona Sawickich z Kniewa, którzy w tym roku obchodzili 64 rocznicę ślubu. 

Spotkaniu w tym roku towarzyszyły również występy artystyczne kaszubskiego zespołu dzieci z SSP w Górze oraz żeńskiego chóru gminy Wejherowo „Gaudeamus”. Gminne obchody Złotych Godów zakończyło wspólne zdjęcie oraz przygrywanie szlagierów z dawnych lat w wykonaniu Orkiestry Promenadowej z Gdańska. W uroczystości uczestniczyli również członkowie rodzin Jubilatów, a także księża Jerzy Osowicki, Stanisław Bach oraz radni i sołtysi z terenu gminy Wejherowo. 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA