Gmina wejherowo

Wolniej na ulicach osiedlowych w Bolszewie

  Zbyt duża prędkość kierowców poruszających się po drogach osiedlowych w Bolszewie zmusiła do podjęcia konkretnych działań. 6 listopada mieszkańcy będą mogli odetchnąć z ulgą. Na wielu drogach wewnętrznych wprowadzona zostanie strefa ograniczenia prędkości do 30 km/h.            

Czytaj więcej

200 lat!

Równy wiek życia świętowała w ostatnim czasie Jadwiga Miotke z Gościcina. Wesoła i wyjątkowo towarzyska kobieta zdradziła, że sekretem dlugowieczności jest….dobry humor i pozytywne nastawienie do świata!          

Czytaj więcej

Pasowanie na ucznia w Orlu

54 pierwszoklasistów Samorządowej Szkoły Podstawowej z Orla oficjalnie wstąpiło do grona społeczności szkolnej. W obecności nauczycieli i rodziców złożyli ślubowanie i odebrali pierwsze w swoim życiu legitymacje szkolne.      

Czytaj więcej

Ogłoszenie

WÓJT GMINY WEJHEROWO informuje, że został przedłużony termin przetargu na interwencyjne odśnieżanie dróg w poszczególnych miejscowościach Gminy Wejherowo. Oferty należy składać w siedzibie Urzędu Gminy Wejherowo do 3 listopada 2011 r. Do udziału w przetargu w szczególności zaprasza się mieszkańców poszczególnych miejscowości z terenu Gminy,  dysponujących odpowiednim sprzętem. Szczegóły przetargu zamieszczone są w zakładce SPRAWY […]

Czytaj więcej

Ogłoszenie

Informujemy, iż istnieje możliwość BEZPŁATNEGO przekazania turystycznych łóżek metalowych. Osoby chętne mogą zgłaszać się pod nr telefonu (58) 572 02 89 (sekretariat Samorządowej Szkoły Podstawowej  w Orlu) do 26 października br. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Czytaj więcej

Z wizytą u Jubilatów

Dostojnych Jubilatów odwiedził w ostatnim czasie wójt gminy Wejherowo Henryk Skwarło, wicewójt Maciej Milewski oraz Przewodniczący Rady Gminy Wejherowo Hubert Toma. Tym razem życzenia, kwiaty i prezenty przyjęła Pani Anna Ribakowska  z Bolszewa, kończąca 92 lata oraz Pan Wiktor Laddach z Orla, świętujący 91 urodziny.  

Czytaj więcej

Złote Gody w Górze

22 pary obchodzące w tym roku 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego gościły w Dworku „Rajska Góra” w Górze. Podczas uroczystego spotkania, wszystkim dostojnym Jubilatom wójt gminy Wejherowo Henryk Skwarło wręczył medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, prezenty oraz kwiaty.      

Czytaj więcej

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Wejherowo!

Dziś wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Wejherowo! Od godz.8.00 do 18.00 uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści, uczniowie szkół średnich i studenci głosują na swoich przedstawicieli w Młodzieżowej Radzie Gminy Wejherowo. Jeśli masz od 13 do 26 lat przyjdź dziś do auli Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie, ul. Leśna 35 i zdecyduj kto najlepiej reprezentować będzie Twoje interesy!

Czytaj więcej

Przetarg na odśnieżanie

WÓJT GMINY WEJHEROWO   informuje, że został ogłoszony przetarg na interwencyjne odśnieżanie dróg w poszczególnych miejscowościach Gminy Wejherowo. Do udziału w przetargu w szczególności zaprasza się mieszkańców poszczególnych miejscowości z terenu Gminy,  dysponujących odpowiednim sprzętem. Oferty należy składać w siedzibie Urzędu Gminy Wejherowo, Osiedle Przyjaźni 6 do 21 października 2011 do godziny 945. Szczegóły przetargu […]

Czytaj więcej

Lokalna Grupa Działania „Kaszubska Droga”

Zarząd Województwa Pomorskiego informuje o możliwości składania za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Kaszubska Droga” wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013  

Czytaj więcej